החופשה הבאה כבר בדרך? מצויין! חשוב שתדעו את זכויותיכם מול חברות התעופה בכל הקשור לכבודה שלכם. 
במחירו של כל כרטיס טיסה (וגם של חברות הלואו קוסט) יש מרכיב של ביטוח כבודה. במילים פשוטות, חברת התעופה שאת כרטיסה רכשתם והיא זו שתקח אתכם ליעד המבוקש, אחראית על הכבודה שלכם. מה שזה אומר שברגע תפיסת המזוודה מהמסוע, יש לבדוק את שלמותה ולוודא שקיבלתם אותה בדיוק כפי שנשלחה. במידה וזיהיתם סדק, שבר, קרע, גלגל לא תקין, ידית טלסקופית תקועה, רוכסן קרוע, אתם בלי לחשוב פעמיים ניגשים לדלפק "שירות כבודה" אשר נמצא בד"כ בצמוד לעולם קבלת כבודה ושם מבקשים למלא דוח נזק על טופס הנקרא (Property Irregularity Report (PIR.
שימו לב, במידה וגיליתם נזק לאחר שיצאתם משדה התעופה, באפשרותכם עדיין לייצור קשר עם חברת התעופה ולמלא את הדוח בתנאי שזה יקרה עד 7 ימים מיום הנחיתה. במקרה האחרון, תהליך ההוכחה יהיה קשה יותר.
זה משתנה מחברה לחברה אבל בד"כ מקבלים פיצוי כספי על מנת לתקן את המזוודה. במקרים של טוטאל לוס, החברה תשלח אתכם לחנות איתה הם עובדים לקבלת מזוודה חדשה (בד"כ הכי זולה הנמצאת במלאי החנות).
חשוב גם לזכור את נושא הביטוח שאנו עושים באופן פרטי. תלוי בסעיפי ותנאי הביטוחים אבל גם הן מבטחות את הכבודה (אבדן המזוודה או תכולתה).
לינק לאמנת מונטריאול אשר גיבשה את כל נושא פיצוי הכבודה: https://en.wikipedia.org/wiki/Montreal_Convention

יש לזכור שעבודת הסבלים קשה מאוד והם נמדדים על מהירות העמסה ופריקה של הכבודה. על כן המזוודות שם עושות תרגילים אקרובטיים ולא פעם ניזוקות. כדי שלא תשלמו מכיסכם על תיקון המזוודה, תשקיעו עוד 10 דקות כדי לקבל פיצוי ולחסוך את כספכם.

במידה ואתם צריכים לתקן את המזוודה, נשמח לעשות זאת במעבדתנו.

חופשה נעימה :)

צוות "עולם המזוודות"
האם המזוודה או התיק שיש לכם בבוידם, איתם עליתם למטוס בד"כ, מתאימים גם לטיסה עם חברות לואו קוסט כגון איזיג'ט, אפ, ריאנאייר ודומיהן? לאחר רפורמה של שמיים פתוחים, הבאה אלינו לטובה, ומבול של חברות תעופה זולות שמטיסות אותנו בזיל הזול, בואו ונעשה סדר ונבין אילו גדלים של תיקים ניתן להעלות לכל חברה כזו.
ישנן עשרות חברות לואו קוסט בעולם ומרביתן מצטרפות אט אט לחגיגת הטיסות מנתבג"ג והלאה.
עקרון החברות הללו הוא למכור בזול כרטיסי טיסה ולהרוויח על כל מוצר או שירות משלים שבחברות המסורתיות (אל על, לופטהאנזה, סוויס וכדומה...) קיבלנו כבר כלול במחיר
למשל, תרצו לשלוח מזוודה, תפרדו מכ 50 דולר פר מזוודה. תרצו לשתות או לאכול בטיסה? תוסיפו עוד כמה דולרים. תרצו לשבת כל המשפחה אחד ליד השני? אין בעיה- תשלמו!
ועדיין למרות כל התוספות שתצטרכו לשלם (או לא לשלם), החברות הללו הופכות מהר מאוד לכלי תחבורה מאוד פופולרי ופותח את העולם גם לאלו שידם הייתה עד היום אינה משגת לטייל בחו"ל. לכל חברת לואו קוסט יש כללים ומחירונים משלה לכל מוצר משלים. גם עבור תיק או מזוודה שאנו מעלים איתנו למטוס קבעו גודל שניתן להעלות. כל חברה וגודלה היא, מה שיוצר לא מעט בלאגן. איגוד התעופה העולמי מנסה כבר לא מעט זמן לעשות תקן אחיד אבל בינתיים זה לא מצליח להם. כמה דוגמאות:
EASYJET: 56cm x 45cm x 25cm
WIZAIR: 42 cm × 32 cm × 25 cm 

לרשימה המלאה ניתן לעיין בלינק הבא: https://en.wikipedia.org/wiki/Hand_luggage
כמובן שאם במקרה (או לא) הגעתם לצ'ק אין והתיק שלכם הוא גדול יותר, תיאלצו לשלם על כך. על זה בנוי המודל הכלכלי של החברות הללו.
כדאי מאוד לבדוק מראש מה מותר ואיפה ובכך להמנע מתשלום לא צפוי ומיותר.

במידה ואתם צריכים תיק או מזוודה אשר יתאימו לחברה מסויימת, אתם מוזמנים לרכוש אצלינו  :)

לכל שאלה או בירור, נשמח לעמוד לרשותכם.

​צוות "עולם המזוודות".
ההתלבטות איזו מזוודה לרכוש, בד או קשיחה, מעסיקה רבים מהלקוחות טרם הנסיעה. ננסה להבין את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות.

מזוודות קשיחות- מתחלקות ל 3 סוגי חומרים מהם עשויה המזוודה: ABS, POLYCARBONATE ו POLYPROPYLENE. המזוודה הפשוטה, הזולה והכי פחות איכותית היא ה ABS.  החסרון העיקרי שלה שגוף המזוודה נסדק או נשבר ביתר קלות בהשוואה ל-2 האפשרויות האחרות. מספיק לזרוק אותה חזק דיו, היא תשבר. נמכרות לרוב בסופרים, חנויות לבית ועוד.
מזוודה העשויה מ POLYCARBONATE. מזוודה איכותית, יקרה יותר (מ ABS) ועמידה לאורך שנים. חומר אלסטי מאוד ועמיד. קשה מאוד לשבור את המזוודה ולכן היא תשרת אתכם לאורך הרבה שנים. 
מזוודה העשויה מחומר POLYPROPYLENE. מזוודה הכי איכותית אך הכי יקרה בקבוצה. קלת משקל.
הבחירה המושכלת של עלות מול תועלת היא כמובן ה POLYCARBONATE או בקיצור PC.
יש לשים לב שקיימים גם שילובים של חומרים כגון ABS+POLYCARBONATE. 
ברוב המקרים הצרכן הממוצע לא יוכל להבדיל בין החומרים מפני שזה נראה מאוד דומה. 
על רובן המוחלט של מזוודות העשויות PC, זה יצויין על התווית. זה גם נכון לגבי POLYPROPYLENE. במידה ולא מצאתם ממה עשויה המזוודה, סביר להניח שהיא עשויה מ ABS והמלצתי היא לא לרכוש אותה גם אם המחיר נמוך.

בגזרה של מזוודות רכות (בד), יש הרבה יותר משחק של סוגי בדים וסגנונות תפירה. הבדים הנפוצים ביותר הם ניילון ופוליאסטר.
היתרון המובהק של מזוודות בד הוא הכיסים החיצוניים המאוד נוחים לשליפה מהירה של דרכון, ארנק ועוד.
מזוודות איכותיות מבד בדרך כלל יהיו קלות יותר מהקשיחות.
גם כאן האיכות היא חשובה מאוד. ישנן מזוודות מאוד זולות ונראות מליון דולר אבל אלו מזוודות שישרתו אתכם פרק זמן קצר מאוד. שווה להשקיע קצת יותר וליהנות מהמוצר לאורך זמן.

לסיכום,
מזוודות קשיחות הן יותר יפות, יותר צבעוניות ושיקיות.
מזוודות בד הן יותר פרקטיות ומסורתיות.
גם בד וגם קשיחה ישרתו אתכם לאורך זמן במידה ולא תרכשו את הזול, אלא בינוני ומעלה.
מטעמי נוחות, כדאי לבחור 4 גלגלים (ולא 2). 
אחריות מאוד חשובה ורצוי שתהיה לפחות 5 שנים.


לכל שאלה או בירור, נשמח לעמוד לרשותכם.

​צוות "עולם המזוודות".
לצורך מענה נכון לשאלה זו, ננסה לחלק את התשובה למספר סעיפים:
1. מזוודה למשפחות.
2. מזוודה לטיסה קצרה-עסקים.
3. מזוודה לטיסת לואו קוסט.
המשך בקרוב :)
לא מעט דובר על ההבדלים בשימושיות, חוזק ויופי בין 2 סודי המזוודות.
המשך בקרוב :)
x

#{title}

#{text}

#{price}