החופשה הבאה כבר בדרך? מצויין! חשוב שתדעו את זכויותיכם מול חברות התעופה בכל הקשור לכבודה שלכם. 
nבמחירו של כל כרטיס טיסה (וגם של חברות הלואו קוסט) יש מרכיב של ביטוח כבודה. במילים פשוטות, חברת התעופה שאת כרטיסה רכשתם והיא זו שתקח אתכם ליעד המבוקש, אחראית על הכבודה שלכם. מה שזה אומר שברגע תפיסת המזוודה מהמסוע, יש לבדוק את שלמותה ולוודא שקיבלתם אותה בדיוק כפי שנשלחה. במידה וזיהיתם סדק, שבר, קרע, גלגל לא תקין, ידית טלסקופית תקועה, רוכסן קרוע, אתם בלי לחשוב פעמיים ניגשים לדלפק "שירות כבודה" אשר נמצא בד"כ בצמוד לעולם קבלת כבודה ושם מבקשים למלא דוח נזק על טופס הנקרא (Property Irregularity Report (PIR.
nשימו לב, במידה וגיליתם נזק לאחר שיצאתם משדה התעופה, באפשרותכם עדיין לייצור קשר עם חברת התעופה ולמלא את הדוח בתנאי שזה יקרה עד 7 ימים מיום הנחיתה. במקרה האחרון, תהליך ההוכחה יהיה קשה יותר.
nזה משתנה מחברה לחברה אבל בד"כ מקבלים פיצוי כספי על מנת לתקן את המזוודה. במקרים של טוטאל לוס, החברה תשלח אתכם לחנות איתה הם עובדים לקבלת מזוודה חדשה (בד"כ הכי זולה הנמצאת במלאי החנות).
nחשוב גם לזכור את נושא הביטוח שאנו עושים באופן פרטי. תלוי בסעיפי ותנאי הביטוחים אבל גם הן מבטחות את הכבודה (אבדן המזוודה או תכולתה).
nלינק לאמנת מונטריאול אשר גיבשה את כל נושא פיצוי הכבודה: https://en.wikipedia.org/wiki/Montreal_Convention
n
nיש לזכור שעבודת הסבלים קשה מאוד והם נמדדים על מהירות העמסה ופריקה של הכבודה. על כן המזוודות שם עושות תרגילים אקרובטיים ולא פעם ניזוקות. כדי שלא תשלמו מכיסכם על תיקון המזוודה, תשקיעו עוד 10 דקות כדי לקבל פיצוי ולחסוך את כספכם.
n
nבמידה ואתם צריכים לתקן את המזוודה, נשמח לעשות זאת במעבדתנו.
n
nחופשה נעימה :)
n
nצוות "עולם המזוודות"
n
n
n
n
n​
האם המזוודה או התיק שיש לכם בבוידם, איתם עליתם למטוס בד"כ, מתאימים גם לטיסה עם חברות לואו קוסט כגון איזיג'ט, אפ, ריאנאייר ודומיהן? לאחר רפורמה של שמיים פתוחים, הבאה אלינו לטובה, ומבול של חברות תעופה זולות שמטיסות אותנו בזיל הזול, בואו ונעשה סדר ונבין אילו גדלים של תיקים ניתן להעלות לכל חברה כזו.
nישנן עשרות חברות לואו קוסט בעולם ומרביתן מצטרפות אט אט לחגיגת הטיסות מנתבג"ג והלאה.
nעקרון החברות הללו הוא למכור בזול כרטיסי טיסה ולהרוויח על כל מוצר או שירות משלים שבחברות המסורתיות (אל על, לופטהאנזה, סוויס וכדומה...) קיבלנו כבר כלול במחיר
nלמשל, תרצו לשלוח מזוודה, תפרדו מכ 50 דולר פר מזוודה. תרצו לשתות או לאכול בטיסה? תוסיפו עוד כמה דולרים. תרצו לשבת כל המשפחה אחד ליד השני? אין בעיה- תשלמו!
nועדיין למרות כל התוספות שתצטרכו לשלם (או לא לשלם), החברות הללו הופכות מהר מאוד לכלי תחבורה מאוד פופולרי ופותח את העולם גם לאלו שידם הייתה עד היום אינה משגת לטייל בחו"ל. לכל חברת לואו קוסט יש כללים ומחירונים משלה לכל מוצר משלים. גם עבור תיק או מזוודה שאנו מעלים איתנו למטוס קבעו גודל שניתן להעלות. כל חברה וגודלה היא, מה שיוצר לא מעט בלאגן. איגוד התעופה העולמי מנסה כבר לא מעט זמן לעשות תקן אחיד אבל בינתיים זה לא מצליח להם. כמה דוגמאות:
nEASYJET: 56cm x 45cm x 25cm
nWIZAIR: 42 cm × 32 cm × 25 cm 

nלרשימה המלאה ניתן לעיין בלינק הבא: https://en.wikipedia.org/wiki/Hand_luggage
nכמובן שאם במקרה (או לא) הגעתם לצ'ק אין והתיק שלכם הוא גדול יותר, תיאלצו לשלם על כך. על זה בנוי המודל הכלכלי של החברות הללו.
nכדאי מאוד לבדוק מראש מה מותר ואיפה ובכך להמנע מתשלום לא צפוי ומיותר.
n
nבמידה ואתם צריכים תיק או מזוודה אשר יתאימו לחברה מסויימת, אתם מוזמנים לרכוש אצלינו  :)
n
nלכל שאלה או בירור, נשמח לעמוד לרשותכם.
n
n​צוות "עולם המזוודות".
nn
n
ההתלבטות איזו מזוודה לרכוש, בד או קשיחה, מעסיקה רבים מהלקוחות טרם הנסיעה. ננסה להבין את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות.
n
nמזוודות קשיחות- מתחלקות ל 3 סוגי חומרים מהם עשויה המזוודה: ABS, POLYCARBONATE ו POLYPROPYLENE. המזוודה הפשוטה, הזולה והכי פחות איכותית היא ה ABS.  החסרון העיקרי שלה שגוף המזוודה נסדק או נשבר ביתר קלות בהשוואה ל-2 האפשרויות האחרות. מספיק לזרוק אותה חזק דיו, היא תשבר. נמכרות לרוב בסופרים, חנויות לבית ועוד.
nמזוודה העשויה מ POLYCARBONATE. מזוודה איכותית, יקרה יותר (מ ABS) ועמידה לאורך שנים. חומר אלסטי מאוד ועמיד. קשה מאוד לשבור את המזוודה ולכן היא תשרת אתכם לאורך הרבה שנים. 
nמזוודה העשויה מחומר POLYPROPYLENE. מזוודה הכי איכותית אך הכי יקרה בקבוצה. קלת משקל.
nהבחירה המושכלת של עלות מול תועלת היא כמובן ה POLYCARBONATE או בקיצור PC.
nיש לשים לב שקיימים גם שילובים של חומרים כגון ABS+POLYCARBONATE. 
nברוב המקרים הצרכן הממוצע לא יוכל להבדיל בין החומרים מפני שזה נראה מאוד דומה. 
nעל רובן המוחלט של מזוודות העשויות PC, זה יצויין על התווית. זה גם נכון לגבי POLYPROPYLENE. במידה ולא מצאתם ממה עשויה המזוודה, סביר להניח שהיא עשויה מ ABS והמלצתי היא לא לרכוש אותה גם אם המחיר נמוך.
n
nבגזרה של מזוודות רכות (בד), יש הרבה יותר משחק של סוגי בדים וסגנונות תפירה. הבדים הנפוצים ביותר הם ניילון ופוליאסטר.
nהיתרון המובהק של מזוודות בד הוא הכיסים החיצוניים המאוד נוחים לשליפה מהירה של דרכון, ארנק ועוד.
nמזוודות איכותיות מבד בדרך כלל יהיו קלות יותר מהקשיחות.
nגם כאן האיכות היא חשובה מאוד. ישנן מזוודות מאוד זולות ונראות מליון דולר אבל אלו מזוודות שישרתו אתכם פרק זמן קצר מאוד. שווה להשקיע קצת יותר וליהנות מהמוצר לאורך זמן.
n
nלסיכום,
nמזוודות קשיחות הן יותר יפות, יותר צבעוניות ושיקיות.
nמזוודות בד הן יותר פרקטיות ומסורתיות.
nגם בד וגם קשיחה ישרתו אתכם לאורך זמן במידה ולא תרכשו את הזול, אלא בינוני ומעלה.
nמטעמי נוחות, כדאי לבחור 4 גלגלים (ולא 2). 
nאחריות מאוד חשובה ורצוי שתהיה לפחות 5 שנים.
n
n
nלכל שאלה או בירור, נשמח לעמוד לרשותכם.
n
n​צוות "עולם המזוודות".
לצורך מענה נכון לשאלה זו, ננסה לחלק את התשובה למספר סעיפים:
n1. מזוודה למשפחות.
n2. מזוודה לטיסה קצרה-עסקים.
n3. מזוודה לטיסת לואו קוסט.
nהמשך בקרוב :)
x

#{title}

#{text}

#{price}